The Cuffs („Kajdanki”) powstał w styczniu 2005 roku w Morągu jako nowy rock’n’rollowy projekt zaprzyjaźnionych muzyków rodem z Warmii i Mazur, Kujaw i Mazowsza. Członkowie założyciele mieli za sobą różnorodne doświadczenia muzyczne zdobyte w czołowych kapelach polskich scen punk, hc i psycho-rockabilly takich jak Skarpeta, Robotix, Schizma, In Spite Of czy 666 Aniołów.

Pierwsze próby przeprowadzane w zasypanym typowo white-trashowym śniegiem pięknym mieście Morąg zaowocowały nagraniem materiału demo zatytułowanego „Sun City Rockers”, który dość szybko przyniósł duże zainteresowanie muzyką zespołu jak również umowę na wydanie pierwszej płyty z niezależna wytwórnia Jimmy Jazz Records.

W sierpniu 2005 The Cuffs rozpoczęli nagrywanie swego debiutanckiego albumu w olsztyńskim „STUDIO X” , a realizacją i masteringiem zajął się Szymon Czech. Kilka dni ciężkiej pracy i równie ciężkiej zabawy przyniosło zestaw 14 wybuchowych rockandrollowych numerów. Takiego połączenia rockandrollowej pasji i punkrockowej agresji, podrasowanych pełnym werwy wykonawstwem, ognistym brzmieniem i znakomitą angielszczyzną (a właściwie amerykanizną) wokalisty, jeszcze nie słyszano w Polsce. Muzyka klimatem nawiązująca do takich klasyków jak MOTORHEAD, RAMONES, MISFITS czy SOCIAL DISTORTION, przeznaczona dla tych, ktorych serca biją szybciej kiedy słyszą TURBONEGRO, ZEKE, THE BONES, TURBO A.C.’S…jak na polskie swojskie warunki absolutna nowość! Płyta zatytułowana „Rock On” została wydana na początku 2006 roku, a takie kawałki jak znane już z demo „Sun City Rockers” i „Radioactive Whisky” oraz „Punx Undead”, „Who’s Next”, „Lord of Dark Rhythm” czy „Used to Own” (w polskiej wersji lepiej znany jako „Środkowy”) stały się obowiązkowymi punktami programu koncertowego „Kajdanek”. Na płycie znalazły się również dwa covery: „Bullet”, w oryginale The Misfits, oraz „Bomber” Motorhead w polskiej wersji językowej jako ukryty bonus.

Po wydaniu płyty zespół oddał się temu co każdy prawdziwy rockandrollowiec lubi najbardziej, czyli…ostremu koncertowaniu w całym kraju i nie tylko. Do najważniejszych koncertów w okresie 2006-2007 należały występy na Mentor Skateboarding Session w Toruniu (dwukrotnie), Muszla Fest w Bydgoszczy, MORROCK FEST w Morągu (nagroda publiczności), 10-lecie zespołu KUŚKA BROTHERS w olsztynskim Amfiteatrze, SPINACZ FESTIWAL w Kolbuszowej, V8 FEST w warszawskim CDQ (m.in. z 2nd District z Berlina), OPEN AIR FEST 2007 w Złotowie, BDG PUNK FEST w bydgoskiej Estradzie oraz koncert w berlińskim Pirate Cove. Fragmenty koncertów ze Złotowa i Bydgoszczy złożyły się na program Xawerego Żuławskiego pokazywany w ramach cyklu Poza Kontrolą w TVP Kultura.

Wzbogaceni o doświadczenia koncertowe pod koniec 2007 The Cuffs byli gotowi na nagranie drugiej płyty. Sesja miała miejsce w morąskich kazamatach i schronach z czasów 2 wojny światowej pod czujnym okiem młodego, zdolnego realizatora Michała „Miotły” Grabowskiego. Owoc tych wysiłków, płyta pt. „Songs of Demolition” ujrzała światło dzienne na początku roku 2008 nakładem nowej niezależnej wytwórni Burning Chords Records. W porównaniu z pierwszą płytą jest to materiał zdecydowanie bardziej osadzony w konkretnej stylistyce punk’n’rollowej, a do najciekawszych kawałków należą „Second Coming„, „White Trash Sweet„, „IYCR” oraz „Hellbound, Baby„. Tradycyjnie nie zabrakło coveru, tym razem padło na „I Got Stripes” Johnny’ego Casha, w mocno rockabillowej wersji wzmocnionej gościnnym kontrabasem Plebana z The Kolt. Płyta spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem zarówno wśród publiczności jak i krytyków, w których wyjątkowo zgodnej opinii The Cuffs dopracowali się na niej swego własnego, rozpoznawalnego brzmienia.

Rok 2008 to również szereg udanych kncertów, m.in. w ramach festiwalu GLOBALTICA w Gdyni (u boku nowojorskiego Turbo A.C.’s) czy też łódzkiego HARDFESTU (m.in. razem z Discipline z Holandii).

Początek 2009 r. to dla The Cuffs przede wszystkim zmiana w składzie: w miejsce Johnny’ego Solo, który grał w kapeli niemal od początku i uczestniczył w nagraniu obu płyt, pojawił się Kobzy King (znany z takich zespołów jak Borsux Bros czy Triquetra).

W lipcu 2009 ukazuje się EPKA THE CUFFS „CONSPIRACY” z 4 nowymi numerami, którą można całkowicie legalnie i za darmo ściągnąc z www.myspace.com/thecuffsrockon.
(W TYM DLA CHĘTNYCH OKŁADKA DO SAMODZIELNEGO ZŁOŻENIA ORAZ
13 LUTEGO 2010 roku nakladem bialostockiego Black Fox Rec. ukazała sie składanka w hołdzie grupie Danzig . Jej tytul to „THE DARK SIDE OF THE BLUES – A TRIBUTE TO DANZIG” a THE CUFFS zaprezentowało na niej swoją wersję „Mother”.

Jesienią 2010 ukazała się skladanka „TRIBUTE TO RAMONES” gdzie będzie też można usłyszec THE CUFFS w coverze „I jest wanna have something to do’. 29 października w warszawskiej Proximie The Cuffs supportował Marky Ramone Blitzkrieg czyli projekt ostatniego zyjącego członka legendarnych RAMONES.

Nowa płyta THE CUFFS pt „Blood,Rhythm & Booze” ukaże się na początku 2011 roku.

THE CUFFS :

MAX ROCKATANSKY – wokal
PONCHO BADGER – gitara
KOBZY KING – gitara
HUBBY AINSZTAIN – bas
ARCHIE WALKER – bębny

www.myspace.com/thecuffsrockon

Kontakt:
Kom 664 776 270
arczibald777@o2.pl